یک تن بذر گیاهی در مراتع مهاباد کاشته شد
یک تن بذر گیاهی با هدف احیای گونه‌های کمیاب گیاهان دارویی و حفظ و حراست از پوشش گیاهی در مراتع روستایی مهاباد کاشته شد.
رهاسازی حدود ۵ میلیارد مترمکعب آب از سدها به دریاچه ارومیه
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای اجرای طرح‌های احیای دریاچه ارومیه تاکنون چهار میلیارد و ۹۴۰ میلیون مترمکعب آب از پشت سدهای استان وارد دریاچه ارومیه شده است...
آذربایجان‌غربی نیازمند ساخت کتابخانه‌های جدید است/عضویت ۶۷ هزار نفر در کتابخانه‌...
سرپرست کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: آذربایجان‌غربی نیازمند ساخت کتابخانه‌های جدید بوده و باید از ظرفیت خیران برای کتابخانه‌سازی استفاده کرد.
نجات اقتصادی نفتی در گرو کسب درآمد از فرآورده‌های«حلال»
اگر جمهوری اسلامی ایران تنها بتواند پنج درصد گردش مالی فراورده‌های حلال دنیا را کسب کند، به طور دائمی خود را از درآمدهای نفتی بی نیاز خواهد کرد. ...
انتشار اطلاعات گردشگری آذربایجان‌غربی به پنج زبان زنده دنیا
پایگاه اطلاع رسانی این اداره‌کل، برای نخستین بار شرح جاذبه‌های گردشگری استان را به پنج زبان زنده دنیا منتشر کرده که می‌تواند در افزایش رغبت گردشگران و آشنایی آنان با استان بسیار موثر باشد.
خیز بلند آذربایجان‌غربی برای پوشش ۱۰۰ درصدی اینترنت پرسرعت روستایی
با اتمام این مرحله، ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از خدمات اینترنت با کیفیت بهره‌مند می‌شوند. ...
سد سردشت قابلیت صادرات برق دارد / در شرایط تحریم باید بهترین استفاده را از ظرفیت...
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نیروگاه افتتاح شده سردشت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و قابلیت صادرات برق به عراق را دارد.
نیروگاه برق‌آبی ۱۵۰ مگاواتی سردشت افتتاح شد
نیروگاه ۱۵۰ مگاواتی سردشت استان آذربایجان غربی در چهارمین هفته پویش #هرهفته‌_الف_ب_ایران با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
تصفیه‌خانه فاضلاب اشنویه در آذربایجان غربی کلنگ‌زنی شد
همزمان با سفر رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به استان آذربایجان غربی، تصفیه‌خانه فاضلاب اشنویه با حضور حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور کلنگ‌زنی شد.
زندانی که عمق آن 70 متر است
در جنوب روستای برنجه تکاب و در مجاور رودخانه در یک روند شمالی ـ جنوبی تعدادی دهانه ‎های آهکساز دیده می ‎شود که اکنون خشک شده ‎اند. یکی از آنها که به ( زندان برنجه ) یا (برنجه درگاهی) معروف است...

آخرین اخبار