کشاورزان شاهرود و میامی؛ درگیر کمبود آب
کشاورزان شهرستان شاهرود و میامی در شرق استان سمنان همواره درگیر کمبود آب هستند؛ گرچه طرح‌هایی در زمینه تأمین آب کشاورزی انجام شده، اما پاسخگوی نیازها نیست.
کوچ ایل سنگسری ثبت ملی شد
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: کوچ ایل سنگسری با گستره موضوع فرهنگی ناملموس متعلق به استان سمنان، شهرستان مهدی‌شهر ثبت ملی شد.
اجرای چهارطرح به منظور مدیریت مصرف کاغذ، پسماندهای ساختمانی و حمل و نقل در دانشگ...
دکترمحمدعلی کافی دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه سمنان از اجرای چهار طرح به منظور مدیریت پسماندهای ساختمانی و مصرف کاغذ و نیز حمل و نقل سبز در این دانشگاه خبر داد.
بیشتر زایمان‌های تنها بیمارستان تامین اجتماعی سمنان طبیعی انجام شد
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی شفاء سمنان گفت: نیمه نخست امسال ۵۶۱ زایمان در تنها بیمارستان تامین اجتماعی استان انجام شد که از این تعداد ۲۹۲ زایمان طبیعی و ۲۶۹ زایمان سزارین بوده است.
برداشت انار در دامغان چهار برابر شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان با اشاره به افزایش چهار برابری برداشت انار در این شهرستان گفت: حدود ۲ هزار تن محصول باغی انار از ۱۸۴ هکتار باغ در این شهرستان برداشت شده است.
نزدیک به ۳۰۰ طرح عمرانی حوزه فرهنگ در دست ساخت است
صالحی پس از دیدار با آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در جمع خبرنگاران، گفت: نزدیک به ۳۰۰ طرح عمرانی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور در دست ساخت است.
فرهنگ اقوام ایران در جشنواره‌های بین‌المللی معرفی می‌شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ اقوام ایران در جشنواره‌های بین‌المللی معرفی می‌شود و کارهای متعددی برای ثبت موسیقی اقوام کشورمان انجام شده است.
برنامه‌ای برای انتقال پایتخت به سمنان نداریم
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هیچ برنامه‌ای براییا شهر دیگری نداریم و فقط بحث انتقال مراکز سیاسی و اداری با توجه به مصوبه مجلس مطرح است...
سوداگر مرگ در سمنان به هلاکت رسید
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: یک قاچاقچی مواد مخدر در عملیات پلیس استان به هلاکت رسید و ۶۴۰ کیلوگرم موادمخدر از باند قاچاق کشف شد.
کشورهای حوزه خلیج فارس مقصد قاچاق حیات وحش سمنان است
پرندگان و جانوران زنده‌گیری شده حیات وحش این استان معمولا به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس قاچاق می‌شوند. ...

آخرین اخبار