نقاط کور ارتباطی مسیر زائران اربعین رفع شد

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه اعلام کرد که اکثر نقاط کور مسیر تردد زائران اربعین حسینی (ع) در استان برطرف شده است.

به گزارش میهن نیوز به نقل از ایرنا، «مسیب قبادیان» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به برنامه های انجام شده برای تردد زائران اربعین حسینی تجهیزات ارتباطی در طول مسیر زائران تقویت شده است.

وی افزود: بخش عمده ای از نقاط کور مسیر به جز موارد معدودی که زیرساخت های آن به ما اجازه کار را نمی داد، مرتفع شده اند، همچنین در هر نقطه ای که زیرساخت ها فراهم بود، تجهیزات را به نسل ۳ و ۴ تلفن همراه ارتقا دادیم.

مدیرعامل مخابرات کرمانشاه با اشاره به فعالیت ۶ سایت ارتباطی اضطراری در قصرشیرین و پایانه مرزی خسروی، گفت: در شهر قصرشیرین با توجه به افزایش حجم ارتباطی در ایام اربعین علاوه بر سایت های قبلی و سایت های اضطراری، ۲ سایت جدید همراه اول نیز در ورودی شهر قصرشیرین برقرار شده است.

قبادیان با بیان اینکه ۵۳ سایت تلفن همراه در مسیر تردد زائران اربعین حسینی به امکانات ارتباطی اضطراری مجهز شده اند، گفت: مشکلات پوششی که در مسیر کمربندی قصرشیرین وجود داشت با فعال شدن ۲ سایت جدید برطرف شد.

وی اعلام کرد: ظرفیت انتقال در مرز خسروی را ۱۶ برابر افزایش دادیم و مسیر رادیویی جایگزین ایجاد کردیم تا در صورت بروز حوادث احتمالی جایگزین فیبرنوری شود.

به گفته مدیرعامل مخابرات کرمانشاه، در راستای خدمات‌دهی به زائران اربعین حسینی در طول مسیر و پایانه مرزی خسروی غربه های مخابراتی برپا شده اند.

قبادی امکانات ارتباطی در مرز خسروی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: مرز خسروی یکی از مرزهای اصلی ارتباط با کشور عراق است که از چند سال گذشته روند ایجاد زیرساخت ها برای تردد زائران اربعین حسینی آغاز شده است.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

عزیمت زائران اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه به درخواست مسئولان عراقی متوقف و از دوشنبه پانزدهم مهرماه از سرگرفته شد.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۴، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.

خبر فوری

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات