اهدای 6 هزار کلاه ایمنی به موتورسواران گیلانی

رئیس پلیس راه استان گیلان با اشاره به اهدای 6 هزار کلاه ایمنی به موتورسواران گیلانی گفت: آموزش فرهنگ ترافیک موجب شد تعداد مصدومان تصادفات موتورسواران به کمتر از 600 نفر برسد.

به گزارش میهن نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حسین محمد پور امروز در حاشیه برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک در گفت‌وگو با خبرنگاران در سالن تختی خمام اظهارکرد: در بحث آموزش فرهنگ ترافیک و ایمنی موتورسوراران از مرداد سال گذشته تا امروز 50 آموزش جامع برای امسال و در سال گذشته 41 برنامه آموزشی توسط پلیس راه گیلان ارائه شد.

وی هدف از این برنامه‌های آموزشی را ارتقای فرهنگ ترافیک و تردد ایمن دانست و افزود: نتیجه این آموزش‌ها این است که از سال گذشته تا امروز 93 نفر موتورسوار فوتی کمتر داشتیم و بیش از 600 نفر کمتر مصدوم موتورسوار در گیلان شاهد بودیم.

رئیس پلیس راه استان گیلان با اشاره به مشارکت 21 هزار نفر موتورسوار در 89 برنامه‌ آموزشی گفت: حدود 6 هزار کلاه ایمنی در این برنامه‌ها به موتورسواران اهدا کردیم و 545 روستا را توانستیم در این 89 برنامه جمع کنیم و مسؤولان نیز در این برنامه‌ها در کنار ما بودند.

محمد پور با اشاره به پیش‌بینی بیش از 90 برنامه ایمنی و آموزش جامع برای ارتقای فرهنگ ترافیکی برای امسال بیان کرد: تاکنون 50 برنامه را اجرایی کردیم و امیدواریم سایر برنامه‌ها را نیز تا پایان سال اجرایی کنیم.

وی با تأکید بر اجرا شدن برنامه‌های آموزش ترافیک در سراسر شهرستان‌های گیلان تصریح کرد: تمام مسؤولان باید در کنار ما قرار بگیرند چرا که نتایجی که از این برنامه‌های آموزشی در گیلان گرفتیم در سایر استان‌ها نیز پیگیری شده و نتایج خوبی به دست آمده است و این برنامه‌های آموزشی به صورت پایلوت در گیلان انجام و مورد استقبال استان‌های دیگر قرار گرفته است.

رئیس پلیس راه استان گیلان با بیان اینکه در گیلان 50 درصد موتورسواران از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند، افزود: غالب مرگ و میرها در تصادفات از ناحیه سر به وقوع می‌پیوندد و آموزش فرهنگی و تأکید بر استفاده از کلاه ایمنی بسیار در این حوزه حائر اهمیت است.

خبر فوری

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات