ثبت ۱۰۰ میلی متری بارش باران در استان تهران

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران، از ثبت ۱۰۰ میلیمتر بارش در استان تهران در ۲ ماهه اول سال آبی ۹۹-۹۸ خبر داد و گفت: در مهر و آبان این مقدار بارش به ثبت رسیده است.

به گزارش میهن نیوز به نقل از ایرنا،  شرکت آب منطقه‌ای تهران، محمدرضا خانیکی در این باره اظهار داشت: این مقدار بارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۸۳ میلیمتر و بلند مدت که ۴۱ میلیمتر بوده است افزایش را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: بیشترین بارش تجمعی این ۲ ماه  مربوط به ایستگاه های بارانسنجی رودک با مقدار ۱۹۵میلیمتر و درکه با میزان ۱۴۶ میلیمتر وکمترین آن مربوط به ایستگاه های فیروزکوه به میزان ۶۱ میلیمتر و شمشک با مقدار۶۷ میلیمتر است ضمن اینکه میزان بارندگی در ایستگاه سد امیر کبیر در حوزه عملکرد شرکت به میزان ۵۶ میلیمتر گزارش شده است.

خانیکی با بیان اینکه شدت بارش های به وقوع پیوسته سال جاری عمدتا در محدوده دشت ها (مرکز و جنوب استان تهران) بوده، تصریح کرد: در این خصوص می توان به ایستگاه های باران سنجی مطالعات تهران با ۱۰۳میلیمتر، سعید آباد (شهریار ) ۱۲۸میلیمتر و ایستگاه امور آب ورامین با ۹۵ میلی متر اشاره نمود و این در حالی است که با بررسی میزان بارندگی ها در ایستگاه های واقع در ارتفاعات و بالادست سدهای تامین کننده آب شرب تهران شاهد کاهش بارندگی این مناطق نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته می باشیم .

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای تهران با  تاکید بر اینکه بررسی وتحلیل روند آماری وشرایط اقلیمی نشان می دهدکه بارش پائیز ۹۸ نیز در محدوده عملکرد استان تهران و حوزه عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران بر اساس پیش بینی های انجام گرفته در حد نزدیک به نرمال باشد ، عنوان کرد:  با ادامه این شرایط انتظار میرود، در ۶ ماهه اول سال آبی ۹۹-۹۸ میزان بارندگی  نزدیک به نرمال محقق شد.

خانیکی خاطر نشان کرد: با توجه به خشکسالی در سال های اخیر وتوجه به این نکته که شدت بارش ها در نخستین ماه های سال آبی جاری در مناطق مرکزی وجنوبی استان ثبت شده است، لذا اقدامات موثر لازم در مدیریت ومصرف بهینه منابع آب کماکان می بایست مورد توجه جدی قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات