طراحی ثبت‌نام الکترونیک برای این دوره از انتخابات آماده نشد

معاون سیاسی استاندار تهران گفت: طراحی و ساخت ثبت نام الکترونیک برای این دوره از انتخابات آماده نشد.

به گزارش خبرگزاری میهن نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران و دبیر ستان انتخاباتی استان، در جمع خبرنگاران با اشاره به دومین روز ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است، گفت: امروز روز دوم ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است که با ابتکار فرمانداری و کمک مصلای امام خمینی(ره)، ستاد ثبت نام در محل مناسبی برقرار شد، داوطلبان و مسئولان نیز در پارکینگ مناسب مستقر شده اند.

او با بیان اینکه سیستم‌ها برای ثبت نام مناسب هستند افزود: ۷۸۹ نفر در کل کشور و ۲۱۴ داوطلب در استان تهران داوطلب نمایندگی مجلس شدند که ۱۹ درصد خانم و ۸۱ درصدآاقا هستند؛ این آمار در مقایسه با روز اول دوره نهم ١٢ درصد افزایش داشته است که در آن دوره ۲۷ نفر یا به عبارتی ۷ درصد خانم بودند و ۹۳ درصد آقا؛ در مجلس دهم هم ٩۴ نفر ثبت نام کردند که ١۴ نفر از خانم‌ و ٨٠ نفر هم آقا بودند.

حسن‌بیگی اظهار کرد: در روز دوم تا این لحظه در حوزه تهران ۳۰ نفر ثبت نام قطعی انجام داده اند که در روز آخر ثبت نام جزئیات بیشتری را اعلام خواهیم کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با بیان اینکه دو محل برای ثبت نام مجلس وجود دارد، تصریح کرد: عده‌ای از داوطلبان تمایل دارند در مراکز فرمانداری و عده‌ای هم در وزارت کشور ثبت نام کنند.

او درباره فرآیند انتخابات توضیح داد: از ۲۵ مرحله انتخابات ۲۴ مرحله فرآیند الکترونیکی دارد و فقط مرحله اخذ رای و شمارش آراست که نیازمند ایجاد زیرساخت وهماهنگی شورای نگهبان هستیم.

دبیر ستاد انتخاباتی استان تهران در پایان عنوان کرد: طرح ثبت نام الکترونیکی مطرح شده است که برای ایجاد آن نیازمند نرم افزار خاصی هستیم که ساخت و طراحی آن به انتخابات نکشید.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات