سفیر اوکراین با رئیس دانشگاه یزد دیدار و گفت‌وگو کرد

سرگی بور ویلیاک سفیر کشور اوکراین و دبیر سوم سفارت اولگ شات با حضور در دانشگاه یزد با رئیس این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش میهن نیوز به نقل از وزارت علوم و دانشگاه یزد، دکتر قاسم برید لقمانی رئیس دانشگاه یزد در این دیدار اظهار داشت: دانشگاه یزد می‌تواند نه‌تنها درزمینهٔ زبان فارسی بلکه در دیگر رشته‌ها نیز در مقاطع ارشد و دکتری با دانشگاه‌های اوکراین تبادل دانشجو داشته باشد.

دکتر قاسم برید لقمانی با پیشنهاد تبادل بورس تحصیلی به دانشجویان در مقاطع ارشد و دکتری و تبادل اساتید بریا فرصت مطالعاتی، خواستار بازدید هیئتی از دانشگاه یزد از دانشگاه‌های اوکراین و بالعکس به‌منظور بررسی زمینه همکاری بین دانشگاه‌ها شد.

سرگی بور ویلیاک سفیر کشور اوکراین نیز در این دیدار با اشاره به پتانسیل‌های همکاری بین دانشگاه یزد و دانشگاه‌های اوکراین اظهار داشت: اوکراین درزمینهٔ کشاورزی و صادرات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی از جایگاه خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: کشور اوکراین یکی از پنج کشور دنیاست که مراحل تولید دستگاه‌های فضا نوردی را دارد و در تولید مراحل کامل هواپیما، جزو ده کشور برتر دنیا محسوب می‌شود.

سرگی بور ویلیاک افزود: این کشور همچنین در بخش لیزر، سنتز هسته‌ای، ذوب‌آهن، کشتی‌سازی، بیوتکنولوژی و دامپزشکی نیز فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به بازدید شهردار یزد از شهر لووف بیان کرد: در دانشگاه لووف رشته زبان فارسی تدریس می‌شود و استادان و دانشجویان فعالی دارد و این دانشگاه برای همکاری مؤثر با دانشگاه یزد اعلام آمادگی کرده است.

سفیر کشور اوکراین در پایان خواستار بازدید هیئتی از نمایندگان دانشگاه یزد از دانشگاه اوکراین شد و خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه خواهرخواندگی شهر یزد و شهر لووف در حال انجام است.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات