۵ کتابخانه سیار عشایری در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی می‎شود

با آغاز هفته کتاب ۵ کتابخانه سیار برای سهولت استفاده مردم مناطق سخت‌گذر و عشایری استان از کتاب راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میهن نیوز به نقل از ایرنا، فرهاد خلیل‌مقدم روز پنجشنبه همزمان با نخستین روز هفته کتاب افزود: راه‎اندازی کتابخانه سایر در مناطق کوهستانی و عشایری استان از برنامه‌های نوآورانه کتابخانه‌های عمومی در سالجاری است.  

وی ادامه داد: این اقدام در قالب تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بسیج عشایر استان انجام می‌گیرد که بی‌شک می‎تواند نقش موثری در ترویج کتابخوانی در مناطق عشایری داشته باشد و روند توسعه روستایی را تسهیل کند.

خلیل‌مقدم تصریح کرد: این کتابخانه‌های سیار در بخش مشایخ شهرستان کیار، میهه و صمصامی در شهرستان کوهرنگ، دیناران در شهرستان اردل و سردشت در شهرستان لردگان راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری در ادامه از تدوین ۴۹۱ عنوان برنامه ویژه هفته کتاب در استان خبر داد و گفت: نشست خوانش کتاب، جلسات نقد و بررسی کتاب، مسابقه کتابخوانی و برپایی نمایشگاه کتاب در شهرها و روستاهای استان از مهمترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

خلیل‌مقدم با اشاره به فعالیت ۶۶ کتابخانه عمومی در این استان افزود: هم اینک ۱۳ شهر این استان بدون کتابخانه است که شهرهای هارونی، پردنجان و سامان تا پایان سال از این امکان بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایرنا، هفته کتاب ایران از امروز ۲۳ آبان با شعار «حال خوش خواندن» آغاز و تا ۳۰ آبان ادامه دارد.

در این هفته ۴۹۱ ویژه برنامه فرهنگی در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

چهارمحال و بختیاری بیش از ۱۲۶هزار نفر جمعیت عشایری کوچ‌رو دارد.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات