شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۰

شنبه

یکشنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهار شنبه

پنج شنبه

جمعه

آسیب کشاله‌ران در فوتبال چه میزان است؟

  • چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
  • دسته بندی: علم ورزش
  • کد خبر: ۳۱۴۵۱
  • بازدید :37
  • چاپ
میزان شیوع کلی آسیب‌های ناحیه کشاله ران در ورزش فوتبال حدود پنج درصد برآورد شده است و این اتفاق در مورد فوتسالیست‌ها نیز کمتر از پنج درصد نیست.

میزان شیوع کلی آسیب‌های ناحیه کشاله ران در ورزش فوتبال حدود پنج درصد برآورد شده است و این اتفاق در مورد فوتسالیست‌ها نیز کمتر از پنج درصد نیست.

به گزارش میهن نیوز،  آسیب‌های کشاله ران یکی از پیچیده‌ترین مشکلات پزشکان ورزشی به ویژه در رشته ورزشی فوتبال است و آناتومی پیچیده، وجود بیماری‌ها و نیز آسیب‌های همراه در این ناحیه آناتومیک، پیچیدگی‌های تشخیصی و نهایتا درمان را افزون کرده است و به نظر می‌رسد شیوع کلی آسیب‌های ناحیه کشاله ران در ورزش فوتبال حدود پنج درصد است و از آن‌جایی که شیوع این آسیب در رقابت‌های فوتسال به طور دقیق مشخص نشده است و مطالعات در این خصوص بسیار محدود و با کیفیت پایین است، احتمالا این میزان در فوتسال کمتر از پنج درصد نیست، چراکه حرکات جانبی، افزایش شتاب، کاهش شتاب، پریدن، چرخیدن و شوت زدن در رشته فوتسال کمتر از فوتبال نیست.

تنها حدود یک سوم مشکلات کشاله ران در ورزشکاران تشخیص داده می‌شود و شایع‌ترین علت مشکلات کشاله ران، کشیدگی‌های عضلات اداکتور یا نزدیک کننده ران است که به وفور در ورزش فوتبال دیده می‌شود و اغلب با شرح حال و معاینه فیزیکی دقیق قابل تشخیص است.

التهاب بورس‌های ناحیه، التهاب استخوان پوبیس، کانتیوژن‌ها، شکستگی پروگزیمال استخوان ران، آرتروز زودرس و هرنی ورزشی از دیگر علل شایع دردهای ناحیه کشاله ران است و ضمنا توجه به دردهای ارجاعی به خصوص دردهای ارجاعی از ناحیه کمر در مشکلات کشاله ران، باید مورد توجه پزشکان ورزشی قرار گیرد، علاوه بر این در هنگام ارزیابی و بررسی‌های تشخیصی توجه به مشکلات دوران کودکی و نوجوانی مانند بیماری پرتس، لغزندگی اپی فیز سر فمور و نیز کندگی‌های استخوانی بایستی مورد توجه قرار گیرد.

 مرتضی آقایی افشار- متخصص پزشکی ورزشی با بیان این مطلب در مورد ابزارهای تشخیصی نیز بیان کرد که راه‌های تشخیص مانند عکس ساده، اسکن استخوانی، سونوگرافی، نوار عصب و عضله، سی تی اسکن و ام آر آی در افزایش احتمال تشخیص کمک کننده خواهد بود و نهایتا به نظر می‌رسد توجه به موضوع پیشگیری در آسیب‌های ناحیه کشاله ران (تمرینات کششی و تقویتی)، نقش مهمی در کاهش هزینه‌های اقتصادی ناشی از این آسیب خواهند داشت.

لینک کوتاه:
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط میهن نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.پیام های حاوی تهمت وافترا منتشر نخواهد شد

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به میهن نیوز می باشد.