از بخش خصوصی در حوزه آموزش حمايت می کنيم

استاندار همدان گفت: در بحث توسعه حوزه آموزش به گسترش توامان کمي و کيفي اين حوزه از مشارکت بخش خصوصي حمايت مي کنيم.

به گزارش میهن نیوز به نقل از وزارت کشور؛ استاندار همدان گفت: از زحمات سنگين و خاموش پروژه مهر در راستاي آماده سازي محيط‌هاي آموزشي و ساماندهي نيروي انساني تشکر ميکنم.
سيد سعيد شاهرخي در شوراي آموزش و پرورش استان  با اشاره به اينکه، از نظر سازماندهي نيروي انساني جز بهترين استانها هستيم، افزود: در بحث توسعه مدارس غير دولتي بايد همانند ساير شاخص‌ها که در تراز اول کشور هستيم به درصد مدنظر برسيم.
شاهرخي خاطر نشان کرد: از بخش خصوصي در بحث آموزشي و گسترش توامان کمي و کيفي حمايت مي‌کنيم و بايد با تساهل و تسامح راه را براي اين عزيزان هموار کنيم.
 وي گفت: با توجه به تاثير اين مدارس در توسعه آموزش و فرهنگ، نگاه ويژه و حمايتي داريم.
شاهرخي تاکيد کرد: موسسين مدارس غير دولتي نبايد ديد تجاري به واحد هاي آموزسي داشته باشند .
وي گفت: رعايت قوانين و مقررات در نظام آموزشي کشور از ملزومات است و بايد بر اين امر نظارت جدي داشته باشيم.
شاهرخي در ادامه افزود: کارگروهي به رياست معاونت عمراني استاندار و با ترکيب مدير کل آموزش و پرورش ،نوسازي و تجهيز مدارس، راه و شهرسازي و شهردار تسکيل شود تا تکليف زمين‌هايي که کاربري آموزشي دارند و افرادي که اهليت تاسيس مدارس را دارند مشخص شود تا در راستاي توزيع عادلانه فضاي آموزشي اقدام لازم را انجام دهند.
وي تصريح کرد: تمام مصوبات شورا و شهرداري مبني برگرفتن عوارض از مدارس غير دولتي بايد حذف شود و اين مدارس از پرداخت عوارض معاف مي‌با‌شند‌.
استاندار در پايان گفت: در حوزه اقتصادي و در شوراي بانکها به موسسين مدارس تسهيلات پرداخت شود که در نهايت نتيجه آن ارتقاي سطح آموزشي و فرهنگي جامعه خواهد بود.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات