پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۲۱

شنبه

یکشنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهار شنبه

پنج شنبه

جمعه

انعقاد 20 قرارداد با 9 دانشگاه کشور به ارزش 20 میلیارد تومان در پژوهشگاه فضایی ایران

  • دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸
  • دسته بندی: دانشجویی
  • کد خبر: ۳۱۰۴۱
  • بازدید :33
  • چاپ
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از انعقاد 20 قرارداد با 9 دانشگاه معتبر کشور به ارزش 20 میلیارد تومان در این پژوهشگاه خبر داد.

به گزارش میهن نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، در سخنرانی خود در همایش «جوانان، فناوری و فضا» در دانشگاه علم و صنعت ایران از انعقاد قراردادهایی به ارزش ۲۰ میلیارد تومان با ۹ دانشگاه کشور توسط پژوهشگاه فضایی ایران خبر داد.

صمیمی افزود: ما نیازهایی در حوزه توسعه دانش فضایی داریم و در این حوزه، افق کاری خود را تهیه و به دانشگاه‌ها ارسال کرده ایم. سهم دانشگاه علم و صنعت ایران از این قراردادها، حدود ۶۰۰ میلیون تومان است که در قالب ۲۸ طرح با همکاری ۱۴ عضو هیات علمی در حال اجراست.

وی تاکید کرد پژوهشگاه فضایی ایران، آماده حمایت مادی و معنوی از پروژه های مرتبط دانشجویان است.

سخنران بعدی این مراسم مرتضی براری، معاون وزیر آی سی تی و رئیس سازمان فضایی ایران، با تبریک هفته جهانی فضا به تبیین رویدادهای سازمان فضایی در این هفته به منظور ترویج و آشناسازی جامعه با نقش و قابلیت های فناوری فضایی پرداخت و گفت: سال گذشته ۷۶ رویداد فضایی در سطح کشور برگزار شد و امسال بیش از ۳۶۲ رویداد در سایت انجمن ثبت شده است.

براری افزود: خوشبختانه در چند دهه گذشته، دانشگاه‌ها در حوزه فناوری های نوین ورود کرده اند و بنا بر گزارش دیروز وزیر علوم، رتبه ما در دنیا در دانش های نوین، بهتر از دانش های سنتی است.

رئیس سازمان فضایی ایران با تاکید بر اینکه باید سهم این دانش در توسعه کشور شفاف شود، گفت: در حوزه علوم رایانه جوانان ما وارد شدند و با تشکیل استارت آپ ها این حوزه را متحول کردند. معتقدیم در حوزه فضا هم باید بسترسازی کنیم تا جوانان وارد عمل شوند.

براری با ذکر این مطلب که رشد اقتصادی در حوزه فضا، ۱۳۹ درصد و ۶.۵ برابر رشد اقتصادی جهان است، گفت: ۷۶ درصد اقتصاد فضایی در جهان در دست بخش خصوصی است و امیدواریم با بسترسازی سازمان فضایی و بخش دولتی، بخش خصوصی و استارت آپ ها در حوزه فضایی موجی گسترده به راه اندازند و به جامعه خدمت کنند.

لینک کوتاه:
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط میهن نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.پیام های حاوی تهمت وافترا منتشر نخواهد شد

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به میهن نیوز می باشد.