پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۱/۲۱

شنبه

یکشنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهار شنبه

پنج شنبه

جمعه

حمایت از بومی‌سازی تجهیزات پزشکی، مهم ترین اولویت هیات امنا است

  • دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸
  • دسته بندی: بهداشت و سلامت
  • کد خبر: ۳۱۰۳۶
  • بازدید :43
  • چاپ
سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی گفت: شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی برای ادامه همکاری با هیات امنا و بقا در بازار تجهیزات ملزم به انتقال تکنولوژی، اشتغال و کارآفرینی هستند.

به گزارش میهن نیوز به نقل از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،  اسحاق عامری، افزود: افتخار هیات امنای صرفه جویی ارزی اینست که تا کنون توانسته است از اعزام بیماران به خارج از کشور ممانعت به عمل آورد و باعث صرفه‌جویی ارزی زیادی در کشور شده است.

وی ادامه داد: رهاورد واردات تجهیزات پزشکی به شرطی ارزشمند است که به ازای خروج ارز زیر ساخت های تولید و کارآفرینی را مهیا سازد، همسو و همگام با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل و اشتغال به کار کارگران و مهندسان ایرانی و همچنین بنابر نامگذاری سال ۱۳۹۸ به نام رونق تولید از سوی رهبر  معظم انقلاب اسلامی،  تمام توان خود را به کار می‌بندیم تا تجهیزات و ملزومات پزشکی را از تولیدکنندگان داخلی خریداری کنیم تا با سیاست‌ها و خط‌مش‌های حمایت از تولید داخل، شرکت‌هایی که تاکنون اقدام به واردات تجهیزات پزشکی کرده‌اند به سمت تولید حرکت کنند.

سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی تاکید کرد: شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی باید در کمترین زمان ممکن برنامه اجرایی خود را در راستای انتقال تکنولوژی به هیات امنا ارائه دهند.
عامری گفت: در هیات امنا نیز در راستای حمایت هرچه بیشتر از تولید داخل برنامه منسجمی تدوین شده ‌است که با تشکیل واحدهای تخصصی حمایت از تولید داخل و ایجاد کمیته‌های تخصصی امیدواریم در کمترین زمان ممکن این امر میسر شود.

لینک کوتاه:
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط میهن نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.پیام های حاوی تهمت وافترا منتشر نخواهد شد

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به میهن نیوز می باشد.