افزایش ۱۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر با وجود تحریم‌ها

بررسی عملکرد بنادر شمالی و جنوبی کشور حاکی از آن است که تخلیه و بارگیری انواع کالا طی مرداد امسال در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۱۱.۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش میهن نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، مطابق آمار سازمان بنادر و دریانوردی در مردادماه امسال ۱۲ میلیون و ۲۱ هزار و ۴۵۲ تن انواع کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

بر این اساس در ماه مورد اشاره یک میلیون و ۵۴۴ هزار و ۷۱۶ تن کالای اساسی، یک میلیون و ۱۶۶ هزار و ۴۰۲ تن کالای فلزی، ۲ میلیون و ۷۸۷ هزار و ۲۲۰ تن کالای ساختمانی و مواد معدنی، ۳۴ هزار و ۵۳۸ تن ماشین آلات، وسایل نقلیه، قطعات یدکی و ابزار آلات، ۴۵۳ هزار و ۳۰۱ تن کود و مواد شیمیایی، ۵۶ هزار و ۸۳۰ تن منسوجات چرم، پوشاک، الیاف، کاعذ و چوب، ۴۶۲ هزار و ۷۸۲ تن خرده بار و متفرقه، یک میلیون و ۷۰۰ هزار و ۱۴۱ تن کالای کانتینری و ۳ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۵۲۳ تن فرآورده‌های نفتی در بنادر شمالی و جنوبی کشور تخلیه و بارگیری شده است.

مردادماه سال گذشته مجموع عملکرد تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور ۱۰ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۲۴۸ تن بود. تخلیه و بارگیری کالا طی ۳۱ روز مردادماه امسال در مقایسه با مردادماه سال گذشته حاکی از رشد ۱۱.۱ درصدی دارد.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات