قمی با اشاره به قیمت بالای نوشت‌افزار در بازار؛ کمیته امداد و بهزیستی به میدان بیایند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بسیاری از دانش آموزان توان تهیه لوازم التحریر ندارند، گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و خیرین قوی‌‎تر از سال‌های گذشته به میدان بیایند.

به گزارش میهن نیوز به نقل از خانه ملت، محمد قمی با اشاره به در پیش بودن شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس به قیمت‌‎ بالای لوازم التحریر در بازار اشاره و عنوان کرد: برخی از خانواده‌ها توان تهیه لوازم التحریر با توجه به افزایش قیمت و شرایط سخت اقتصادی را ندارند که باید از حمایت‌های خاص در آستانه سال تحصیلی جدید برخوردار شوند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی هر ساله در این زمینه کمک‌های قابل توجهی به خانواده‌های نیازمند ارائه می‌‎کند، افزود: امسال افزون بر این باید از ظرفیت خیرین نیز بهره برد تا نیازمندان امسال از جهت تأمین لوازم التحریر، دانش آموزان به مشکل نخورند. البته کمیته امداد، بهزیستی و خیرین علاوه بر لوازم التحریر لباس، کفش و کلاه نیز برای دانش آموزان تهیه می‌‎کنند که جای تقدیر دارد.

نباید با کوچکترین نوسان نرخ ارز حوزه چاپ و نشر تحت تأثیر قرار گیرد

وی اضافه کرد: البته راه اساسی در زمینه حل بحران کاغذ و افزایش قیمت دفاتر مشق و لوازم التحریر این است که در حوزه تولید برنامه‌ریزی داشته باشیم که به این میزان واردات صورت نگیرد تا با کوچکترین نوسانی در بازار برای حوزه چاپ و نشر مشکل ایجاد شود.

قمی اضافه کرد: در مقطع کنونی، کاغذ باید با ارز دولتی و تحت نظارت ویژه به بازار تزریق شود تا مقطع کنونی بازگشایی مدارس را پشت سر بگذاریم و دفاتر مشق و لوازم التحریر به دست مصرف کننده واقعی برسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین پیشنهاد کرد که یارانه دهک‌های بالای جامعه که نیازی به آن ندارند بر اساس مصوبه و اختیار مجلس قطع شود و در ازای آن بودجه بهزیستی و کمیته امداد افزایش یابد تا از این طریق بسیاری از مشکلات اعتباری این نهادها نیز حل شود.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات