برگزاری کارگاه آموزشی بلاکچین ویژه خبرنگاران در وزارت ارتباطات

کارگاه آموزشی با موضوع بلاکچین ویژه خبرنگاران در مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری میهن نیوز به نقل از  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این کارگاه که در سه بخش برگزار شد، ابتدا محمدرضا فروزنده دوست مدیرکل مدیریت و توسعه نرم افزارهای بومی آزاد سازمان فناوری اطلاعات با تشریح فناوری بلاکچین و جایگاه آن در انقلاب صنعتی چهارم به کاربردها و مزایا و معایب آن پرداخت و انواع زنجیره های بلوکی را توضیح داد.
بعد از آن سجاد فلاح عضو موظف هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات به تشریح طرح برگزاری انتخابات الکترونیکی یک انجمن یا نظام صنفی بر اساس فناوری بلاکچین و همچنین طرح در دست بررسی خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بر بستر بلاکچین پرداخت.
در پایان امیر ناظمی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات نیز با موضوع استخراج رمز ارز؛ فرصت یا تهدید در مورد جزییات و فرایندهای طی شده در آیین‌نامه طرح مصوب هیات دولت در مورد استخراج رمز ارزها توضیح داد.
در این کارگاه که با استقبال خوب خبرنگاران همراه بود، حاضران به طرح سوالات و دیدگاه‌های خود پرداختند که ضمن پاسخگویی از سوی اساتید، بحث و بررسی در موارد مطرح شده صورت گرفت.
پیش از این نیز در هفته گذشته کارگاه آموزش دیگری با موضوع «فناوری فضایی و کاربردهای آن» مختص خبرنگاران و اهالی رسانه به میزبانی پژوهشگاه فضایی برگزار شده بود.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات