اطلاعات شخصی حجاج دستاویزی برای سودجویان

همزمان با فرارسیدن موعد بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام اطلاعات شخصی آنان دستاویزی برای فرصت‌طلبی برخی از افراد شده است.

به گزارش خبرگزاری میهن نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با اجرایی شدن طرح رجیستری تلفن همراه، از دریافت خدمات اپراتوری توسط تلفن‌های همراه قاچاق جلوگیری شد و همین امر سبب شد تا واردات قانونی تلفن همراه رشد چشمگیری پیدا کند. اما برای مدت زمان کوتاهی واردات گوشی تلفن همراه به صورت قاچاق، محدود شود. دیری نپائید که در سایه اجرایی شدن این طرح و همزمان با ایجاد مشکلات ارزی برای تامین نیاز بازار موبایل، نوع جدیدی از واردات تلفن همراه با نام گوشی مسافری تعریف شود.

درحالی که قرار بود فقط مسافران حقیقی و گردشگران خارجی از امکان ثبت تلفن همراه مسافری بهره‌مند گردند، به دلیل ضعف سامانه ثبت تلفن همراه گمرک در تشخیص مسافران واقعی، هر فرد غیرمسافر نیز قادر بود با کد ملی خود یک دستگاه تلفن همراه را رجیستر نماید.

اما از ابتدای خرداد ماه امسال با اتصال سامانه گمرک به پلیس گذرنامه ناجا، امکان تشخیص مسافران حقیقی در سامانه گمرک ایجاد شد و از همین رو صرفاً برای افرادی که دارای مسافرت خارج از کشور بوده‌اند، واردات موبایل مسافری برای مسافران فراهم شده تا براساس قانون امور گمرکی یک دستگاه تلفن همراه را رجیستر نمایند. تنها شرط استفاده از این بند سامانه همتا این است که افراد متقاضی مسافر واقعی باشند.اتصال سامانه گمرک به ناجا سبب شده تا خروج و ورود افراد به کشور قابل تشخیص باشد.

گرچه قرار بود با اتصال این دو سامانه دور زدن رجیستری غیرممکن شود اما در سایه این طرح، قاچاقچیان و سودجویان برای کسب سود حداکثری دست به خرید اطلاعات مسافران زدند.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات