توضیحات محیط زیست درباره علت تلف شدن ۷ ببر در باغ وحش مشهد

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست درباره تلف شدن ۷ توله ببر در باغ وحش مشهد توضیحاتی داد.

به گزارش خبرگزاری میهن نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره علت تلف شدن ۷ ببر در باغ وحش مشهد و وضعیت نابسامان باغ وحش‌ها در کشور اظهار کرد: باغ وحش‌ها تحت نظارت سازمان محیط زیست نیستند، بلکه تنها استاندارد‌های آن‌ها زیر نظر سازمان است.

او با بیان اینکه ۷۰ درصد از باغ وحش‌های کشور طی ۵ سال گذشته فاقد استاندارد و مجوز بودند، افزود: برای ساماندهی باغ وحش‌ها از ۵ سال گذشته تاکنون برنامه‌ای تهیه شد تا آن‌ها از این طریق بتوانند مجوز اخذ کنند.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست گفت: بخش عمده‌ای از باغ وحش‌های کشور به استاندارد‌ها پایبند هستند.

ظهرابی با اشاره به تلف شدن ۷ ببر در باغ وحش مشهد تصریح کرد: همیشه در خصوص توله‌های ببرها شاهد تلفات هستیم، اما علت تلف شدن ۷ ببر در باغ وحش مشهد معلوم نیست و در دست بررسی است.

او درباره انتقال شیر‌های ایرانی از خارج کشور به باغ وحش ارم گفت: باغ وحش ارم دارای استانداردهای بین المللی است و برای حفاظت از گونه‌های در خطر انقراض شیرها را وارد کشور کرده است.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست درباره تکثیر شیرهای ایرانی در زیستگاه طبیعی تصریح کرد: در حال حاضر برنامه‌ای برای تکثیر این گونه‌ها در اسارت نداریم، اما در سال‌های آینده امکان سنجی تکثیر گونه‌های در معرض انقراض را در دست داریم.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات