اختصاص اعتبار ۴ هزار میلیاردی برای راه آهن چابهار-زاهدان؛ پروژه سه ساله تکمیل می‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: خوشبختانه اخیرا هیأت دولت، اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان را برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان مصوبه کرده و امیدواریم این اعتبارات به موقع و در زمان های مقرر اختصاص یابد.علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند اجرای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان، گفت: بر اساس آمارها این پروژه حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و خوشبختانه روند اجرای آن مثبت و قابل قبول است. علیم یارمحمدی اختصاص اعتبار 4 هزار میلیاردی برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:خوشبختانه اخیرا هیأت دولت، اعتباری بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان را برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان مصوبه کرده و امیدواریم این اعتبارات به موقع و در زمان های مقرر اختصاص یابد. راه آهن چابهار-زاهدان در صورت اختصاص اعتبار 3 ساله تکمیل می شود قطعا در صورت اختصاص اعتبارات لازم از سوی دولت، پروژه راه آهن چابهار به زاهدان طی مدت سه سال اجرایی و تکمیل خواهد شد وی تصریح کرد: قطعا در صورت اختصاص اعتبارات لازم از سوی دولت، پروژه راه آهن چابهار به زاهدان طی مدت سه سال اجرایی و تکمیل خواهد شد. یارمحمدی ادامه داد: در شرایط کنونی قرارگاه خاتم الانبیاء اجرای پروژه مذکور را بر عهده داشته و در ماه های اخیر روند اجرای پروژه مثبت و روبه رشد بوده است. بخش های باقی مانده راه آهن چابهار-زاهدان مربوط به عملیات های روسازی است وی درباره شرایط کنونی پروژه راه آهن چابهار- زاهدان، گفت: قطعه چابهار تا زاهدان به طول 580 کیلومتر است، البته بخش های دشوار پروژه در سال های اخیر از جمله ساخت پل و تونل انجام شده و بخش های باقی مانده بیشتر مربوط به عملیات های روسازی است. نقش استراتژیک راه آهن چابهار-زاهدان در شکوفایی بندر چابهار عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، درباره نقش استراتژیک راه آهن چابهار-زاهدان، گفت: اجرای این پروژه قطعا نقش به سزایی در شکوفایی بندر چابهار خواهد داشت، در شرایط کنونی میزان بارگیری و تخلیه در بندر حدود 8/5 میلیون تن است که بر اساس برنامه ریزی ها حدود 6 میلیون تن این کالاها و محصولات باید از طریق خطوط ریلی جابه جا شود.

به گزارش خبرگزاری میهن نیوز به نقل از خانه ملت، علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به روند اجرای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان، گفت: بر اساس آمارها این پروژه حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و خوشبختانه روند اجرای آن مثبت و قابل قبول است.

اختصاص اعتبار 4 هزار میلیاردی برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:خوشبختانه اخیرا هیأت دولت، اعتباری بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان را برای پروژه راه آهن چابهار-زاهدان مصوبه کرده و امیدواریم این اعتبارات به موقع و در زمان های مقرر اختصاص یابد.

راه آهن چابهار-زاهدان در صورت اختصاص اعتبار 3 ساله تکمیل می شود

وی تصریح کرد: قطعا در صورت اختصاص اعتبارات لازم از سوی دولت، پروژه  راه آهن چابهار به زاهدان طی مدت سه سال اجرایی و تکمیل خواهد شد.

یارمحمدی ادامه داد: در شرایط کنونی قرارگاه خاتم الانبیاء اجرای پروژه مذکور را بر عهده داشته و در ماه های اخیر روند اجرای پروژه مثبت و روبه رشد بوده است.

بخش های باقی مانده راه آهن چابهار-زاهدان مربوط به عملیات های روسازی است

وی درباره شرایط کنونی پروژه راه آهن چابهار- زاهدان، گفت: قطعه چابهار تا زاهدان به طول 580 کیلومتر است، البته بخش های دشوار پروژه در سال های اخیر از جمله ساخت پل و تونل انجام شده و بخش های باقی مانده بیشتر مربوط به عملیات های روسازی است.

نقش استراتژیک راه آهن چابهار-زاهدان در شکوفایی بندر چابهار

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، درباره نقش استراتژیک راه آهن چابهار-زاهدان، گفت: اجرای این پروژه قطعا نقش به سزایی در شکوفایی بندر چابهار خواهد داشت، در شرایط کنونی میزان بارگیری و تخلیه در بندر حدود 8/5 میلیون تن است که بر اساس برنامه ریزی ها حدود 6 میلیون تن این کالاها و محصولات باید از طریق خطوط ریلی جابه جا شود.

ارسال دیدگاه

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
توضیحات