دوشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۲

شنبه

یکشنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهار شنبه

پنج شنبه

جمعه

کسب 14 مدال توسط دانش‌آموزان ایرانی در المپیادهای کامپیوتر و نجوم و اخترفیزیک,

  • شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸
  • دسته بندی: دانش آموزی
  • کد خبر: ۲۶۱۰۵
  • بازدید :149
  • چاپ
دانش‌آموزان ایرانی در المپیادهای جهانی «کامپیوتر» و «نجوم و اخترفیزیک» موفق به کسب 14 مدال رنگارنگ شدند.

به گزارش خبرگزاری میهن نیوز به نقل از فارس، عنایت سالاریان معاون مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اظهار کرد: دانش‌آموزان ایرانی در المپیادهای جهانی «کامپیوتر» و «نجوم و اخترفیزیک» موفق به کسب 14 مدال رنگارنگ شدند.

وی ادامه داد: در المپیاد نجوم و اخترفیزیک دانش‌آموزان 7 نقره و 3 برنز کسب کردند و در المپیاد کامپیوتر یک طلا و 3 نقره به دست آوردند.

سالاریان اضافه کرد: در المپیاد نجوم و اخترفیزیک، دانیال جلائیان سامانی، علیرضا حیدری، پانیذ حلواچی، امیر محمد مارشال، علی مهربانی، مهیار دست‌مزدی و آریا همتیان موفق به کسب مدال نقره و همچنین راستین رسولی، علیرضا کریمی و حمیدرضا یعقوبی موفق به کسب مدال برنز شدند.

وی افزود: در المپیاد کامپیوتر مهدی جعفری راویز موفق به کسب مدال طلا و ارشیا سلطانی، کسری مظاهری و سید مهرشاد میرمحمدی موفق به کسب مدال نقره شدند.

معاون مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: امسال در المپیاد کامپیوتر، تیم دانش‌آموزان ایران چهارم شد و این در حالیست که رتبه ایران در سال گذشته 14 بود؛ در المپیاد نجوم و اخترفیزیک هم رتبه ایران در سال گذشته اول بود که هنوز نتیجه اعلام نشده است.

وی تصریح کرد: المپیاد جهانی «کامپیوتر» از 13 تا 20 مرداد در آذربایجان و المپیاد جهانی «نجوم و اخترفیزیک» از 10 تا 20 مرداد در مجارستان در حال برگزاری است.

لینک کوتاه:
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط میهن نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.پیام های حاوی تهمت وافترا منتشر نخواهد شد

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به میهن نیوز می باشد.