دوشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۲

شنبه

یکشنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهار شنبه

پنج شنبه

جمعه

۸ کشتی‌ گیر ایرانی به مرحله نیمه‌ نهایی جایزه بزرگ گرجستان راه یافتند

  • جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸
  • دسته بندی: کشتی و وزنه برداری
  • کد خبر: ۲۵۹۸۹
  • بازدید :149
  • چاپ
هشت کشتی گیر ایران به مرحله نیمه نهایی رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان راه یافتند.

به گزارش خبرگزاری میهن نیوز به نقل از ایرنا، روز دوم رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا از ظهر امروز (پنجشنبه) در شهر تفلیس گرجستان در حال برگزاری است. در کشتی فرنگی شیرزاد بهشتی طلا و علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم، حامد تاب در وزن ۶۷ کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم و رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم به دیدار نیمه نهایی راه یافته‌اند.

همچنین در کشتی آزاد نیز علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم، پیمان بیابانی در وزن ۶۵ کیلوگرم و رضا افضلی در وزن ۷۴ کیلوگرم راهی دیدار نیمه نهایی شده‌اند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

در وزن ۶۰ کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه هشت بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت. وی در دور سوم مقابل نماینده هند با نتیجه چهار بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. علیرضا نجاتی نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف گرجستانی را با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب کرد و در دور سوم نیز با نتیجه پنج بر صفر از سد کشتی گیر آذربایجانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم حامد تاب و محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور نخست به مصاف هم رفتند که حامد تاب با نتیجه ۲ بر یک مقابل رضایی به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه هشت بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدجواد رضایی نیز در صورت حضور تاب در دیدار فینال شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست می‌آورد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور اول حریفی از کشور گرجستان را با نتیجه ۹ بر یک شکست داد. محمدعلی گرایی نیز با نتیجه ۹ بر صفر مقابل نماینده کشور فرانسه پیروز شد. ۲ نماینده کشورمان در دور دوم به مصاف هم رفتند که محمدعلی گرایی با نتیجه ۹ بر صفر مقابل پشتام پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. در صورت حضور گرایی در دیدار فینال، پشتام نیز می‌تواند در گروه بازنده‌ها به کار خود ادامه دهد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر چهار کشتی گیر گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت.

کشتی آزاد:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در ۲ دور حریفانی از گرجستان را با نتایج ۱۹ بر ۹ و ۱۱ بر ۹ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم پیمان بیابانی در دورهای اول و دوم کشتی گیرانی از کشور گرجستان را با نتایج چهار بر صفر و سه بر صفر مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی رفت در همین وزن ایمان صادقی مقابل حریف گرجستانی با نتیجه چهار بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرجستانی مقابل پیمان بیابانی، صادقی از دور رقابت‌ها کنار رفت. ابوالفضل حاجی‌پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم مقابل باجرانگ از هند با نتیجه ۱۰ بر ۲ مغلوب شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار را به دست آورد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم کشتی گیر گرجستانی را با نتیجه ۶ بر سه شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سید احمد محمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن مقابل حریف گرجستان در حالی که با نتیجه ۶ بر صفر عقب بود به دلیل مصدومیت به مبارزه ادامه نداد.

رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا روزهای ۱۸ تا ۲۱ مردادماه در شهر تفلیس در حال برگزاری است.

تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان که خود را برای حضور در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان آماده می‌کند.

لینک کوتاه:
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط میهن نیوز در وب سایت منتشر خواهد شد.پیام های حاوی تهمت وافترا منتشر نخواهد شد

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و توضیحات اجباری می باشد
ارسال پاسخ به:

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به میهن نیوز می باشد.